Start O Hufcu

O Hufcu

Hufiec - terytorialna wspólnota gromad, drużyn, kręgów, klubów, związków drużyn, szczepów i innych podstawowych jednostek organizacyjnych

Hufiec ZHP Podkrakowski im. Krakowskich Szarych Szeregów to wspólnota jednostek harcerskich ZHP działających w „obwarzanku” dookoła Miasta Krakowa na terenie powiatu Krakowskiego. Nasz hufiec jest 3. pod względem liczebności jednostką organizacyjną Chorągwi Krakowskiej. Jesteśmy środowiskiem prężnym, stale rozwijającym się szczególnie na terenach miejsko-wiejskich okolic Krakowa. Drużyny i gromady Hufca Podkrakowskiego starają się dotrzeć do każdego kto chcę wejść i wędrować wraz z nami harcerską ścieżką. Obecnie Hufiec działa na terenie 11 gmin powiatu Krakowskiego: ………………….
Nasz hufiec jest harcerską wspólnotą, w której skład wchodzi 5 szczepów oraz 13 jednostek samodzielnych. Łącznie w hufcu działają 43 podstawowe jednostki organizacyjne. W sumie liczba członków hufca wynosi … osób.
Główny cel ogółu działań naszego hufca zawarty jest w Misji ZHP: „Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.” W naszych działaniach dokonujemy tego w myśl zasady bawiąc – uczy, ucząc – bawi, podobnie jak chyba najsłynniejszy harcerz polskiej popkultury człekokształtny Tytus.
Naszym oczkiem w głowie jest nasza kadra instruktorska. To właśnie dzięki wspólnej pracy instruktorów hufca nasz hufiec lśni i stale się rozwija. Nasza kadra to lustrzane odbicie polskiego społeczeństwa mamy wśród niej zarówno nauczycieli, przedsiębiorców, pracowników wielu instytucji, emerytowanych wojskowych czy policjantów, studentów, uczniów szkół średnich, ojców, matki, a nawet całe rodziny. Wszyscy oni są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do pracy z dziećmi i młodzieżą na kursach tak wewnątrz organizacyjnych jak i zewnętrznych. To ludzie z pasją, którzy mimo posiadanej wiedzy i doświadczenia ciągle się doskonalą i uczą, tak jak każdy harcerz powinien

Obszar działania Hufca ZHP Podkrakowskiego

Poniżej znajduje się mapa na której samodzielnie można sprawdzić gdzie działają gromady, drużyny i szczepy wchodząca w skład naszego hufca.